Elektrické mlýnky

Elektrický mlýnek na kávu

Elektrické mlýnky na kávu se uplatní ve větším provozu, v kavárně, nebo při častém použití doma – jsou rychlé, pohodlné a bez námahy připraví jakékoliv množství kávy. Kvalitní přístroje s mlecími kameny dokáží umlít zrna rovnoměrně a nespálit je, pozor si dejte spíš při výběru mlýnku s tříštivými noži. Takový se hodí spíš jak mlýnek na koření, multifunkčnost je ale pro přípravu dobré kávy spíš na škodu. Při výběru mlýnku se zaměřte především na:

  • mlecí mechanismus (tříštivé nože, mlecí kameny)
  • rychlost mletí (otáčky)
  • nastavitelnost hrubosti mletí

Mlýnek s tříštivými noži

Základní vlastnosti a omezení tohoto mechanismu najdete na stránce Jak vybrat mlýnek. Pro přípravu kávy nejsou tříštivé nože tak dobré, jako mlecí kameny, zrna bývají nasekána nerovnoměrně a hrozí přepálení kávy. Rozhodně neplatí, že čím vyšší rychlost mletí, tím lépe.

Ale i tyto mlýnky mohou nenáročným uživatelůmelektrický mlýnek Concept KM 5110 udělat dobrou službu, jedním z nich je např. Concept KM-5110 . Ten kromě kávy umele třeba i ořechy, nebo byliny, spolehlivě lze použít i jako mlýnek na mák. Stupeň umletí se reguluje podle času – čím delší mletí, tím jemnější.

Mlýnky s mlecími kameny

Plynulé nastavení a regulace jemnosti mletí, rovnoměrně umletá zrna a šetrný přístup – to už dnes umí každý kvalitnější elektrický mlýnek s mlecími kameny. Hodí se proto pro přípravu kávy ze zrna nejvyšší jakosti, perfektně zachová chuť a zvládne i větší množství. Velký zásobník na kávu ale není to hlavní, většinou meleme jen takové množství, které zrovna potřebujeme.

Jedním z nejoblíbenějších elektrických mlýnku s kamenymlýnek na kávu Concept KM 5120 je spolehlivý DeLonghi KG 89 . V recenzích je oceňován především tichý chod, jednoduchá obsluha a výborný poměr cena/výkon.

Kvalitní je i vyšší řada mlýnků Concept, konkrétně Concept KM 5120 , který vyniká jednoduchostí obsluhy a tichým chodem, vypadá elegantně a zákazníci oceňují pomalejší otáčky ocelových kuželových kamenů.

Levnější a přitom stále kvalitní elektrický mlýnek s kameny je Domo DO 442KM. Za cenu do tisícovky perfektní výrobek.

Samostatnou kapitolou jsou potom profesionální kavárenské mlýnkyProfesionální kavárenský mlýnek na kávu – na prvních místech v oblíbenosti a poměru cena/výkon se umísťuje mlýnek Mazzer Super Jolly, ideální pro menší kavárny a restaurace. Kovová konstrukce je ozdobou kavárenského interiéru, mlýnek má mikrometrické nastavení hrubosti mletí a zásobník až na 1200 g zrnkové kávy.