Ruční mlýnky

Ruční mlýnek na kávu – v čem je jiný

Dříve to býval ten první zvuk, který jste mohli slyšet hned po budíku – kávová zrna se drtí mezi kameny ručního mlýnku a vy už se těšíte na první doušek voňavé kávy. Nostalgie…

Vzpomínka na staré čase ale určitě není to hlavní, proč byste si měli ruční mlýnek na kávu pořídit. Důležitou výhodou je rychlost mletí, při ručním otáčení kličkou kávu nespálíte. Namelete si přesně tolik, kolik potřebujete. A hlavně pomocí mlecích kamenů, které jsou k zrnům nejšetrnější a prakticky bez výjimky s nastavením hrubosti mletí.

Kávomlýnky s tradicí i designem

Vypadají, jako byste je přivezli ze sto let staré chalupy. ruční mlýnek na kávu LodosA přitom je to novinka z r. 2013. A navíc od českého výrobce – Lomnické domácí strojky, neboli značka LODOS. Kávomlýnky se zde vyrábějí již od r.1923 a dodnes je právě velký podíl ruční práce a kvalita zpracování tím, co zákazníci nejvíc oceňují. Platí to hlavně pro luxusnější modely, jako je Lodos 1945 Luxury, z tvrdého dřeva a kvalitními kalenými ocelovými kameny. Na tyto výrobky je dokonce 10 let záruka.

Pokud potřebujete skladnější mlýnek na cesty,kávomlýnek lodos istanbul je vhodnou variantou kovový a odolný Lodos Istanbul , také s ocelovým mlecím strojkem. Toto provedené zaručuje dlouhou životnost a perfektně umletou kávu, stupeň jemnosti či hrubosti mletí se nastavuje seřízením regulační matky (šroubku). Nejlevnější variantou je plastový Lodos Temp, i u něj však najdete kvalitní ocelový mlecí mechanismus a za nabízenou cenu se stále jedná o perfektní cestovní ruční kávomlýnek.

Z opačného konce světa přišly japonské ruční mlýnky Hario, které patří k celosvětově nejoblíbenějším. Designová kombinace skla a oceli, případně tvrdého dřeva spolu s omyvatelnými keramickými kameny – to je jejich hlavní přednost. Keramické kameny nepotřebují brousit, nemají kovový zápach, jsou omyvatelné a u většiny typů jdou vyjmout.

 Jednoduchý a praktický je Hario Skerton ruční mlýnek Hario Skertonz nerezové oceli a skla, s praktickým šroubovacím víčkem, které uchová namletou kávu déle čerstvou. Za zmínku stojí zajímavý design mlýnku Hario Canister – právě spodní skleněná nádoba ve tvaru zavařovací sklenice a její těsnicí guma udrží vůni i déle umleté kávy. Kombinace tmavé oceli a dřeva, utěsněná násypka na kávu a perfektní keramické kameny – to je elegantní retromlýnek Hario MM2 .

Chcete vybírat z dalších typů a značek? Podívejte se na tento rozšířený výběr ručních mlýnků